Top
Zvažujete predaj garáže? Myslite na jej využitie

Zvažujete predaj garáže? Myslite na jej využitie

Zdieľajte článok na:

Garáž je jedinečný typ nehnuteľnosti, ktorý nám na jednej strane dokáže spôsobiť početné vrásky, no na druhej strane z neho vieme vyťažiť nejaký zárobok. Pozrime sa spoločne na skvelé možnosti, ktoré nám ponúka vlastníctvo garáže.

Riziká vlastníctva

Vlastníctvo garáže so sebou nesie (rovnako ako vlastníctvo ostatných nehnuteľností) množstvo starostí a povinností. Zabezpečenie pred rizikom krádeže, čistenie, rekonštrukcia pri zatekaní a ďalšie úkony stoja naše peniaze aj čas. Práve tieto nemilé povinnosti zvádzajú majiteľov garáže k predaju.

Tromf v rukáve

Problém s parkovaním v Bratislave je napriek novým opatreniam a parkovacím politikám dá sa povedať neriešiteľný problém. Každý Bratislavčan už zažil situáciu, v ktorej desiatky minút hľadal parkovacie miesto a len ťažko by sme na sídliskách hľadali auto ktoré nie je oškreté. Garáže sú vyhľadávané kvôli možnosti parkovať v bezpečí pred krúpami, zlodejmi a ponúkajú nám priestor aj na malý servis a opravy v suchu pod strechou. Ako majiteľ garáže tak máte doslova eso v rukáve.

Široké využitie  

Garáže však nie sú útočiskom len pre majiteľov áut. Zdieľané garáže vyhľadávajú najmä motorkári (ktorí svoje mašiny ustajniť musia) ale aj rôzne kapely, ktoré potrebujú priestor pre skúšobňu. Nájsť využitie pre garáž naozaj nie je problém.

Trvajte na zmluve

Ak sa rozhodnete prenajať malú garáž v radovej zástavbe nejakej kapele, väčšiu zariadenú garáž s montážnou jamou motorkárom alebo niekomu pre parkovanie, ale aj veľké priestory určené pre parkovanie nejakej spoločnosti alebo taxi službe, vždy trvajte na dobre postavenej zmluve.

S predajom nebude problém

Ak sa predsa rozhodnete garáž predať, nepodceňte stanovenie správnej ceny. O záujemcov núdza určite nebude a vy môžete na predaji zarobiť slušné peniaze. Ak máte záujem o predaj garáže a potrebujete komplexné maklérske služby, neváhajte a kontaktujte ma.