Top
Za čo platím realitnej kancelárii províziu?

Za čo platím realitnej kancelárii províziu?

Zdieľajte článok na:

Aj vy patríte k ľuďom, ktorí nemajú radi všetko spojené s realitnými kanceláriami a realiťákmi? Myslíte si, že peniaze by ste vedeli investovať aj lepšie, ako ich nechať vo vrecku makléra? Pozrime sa spoločne na to, za aké služby skutočne platíte.

Vyberte si správneho partnera

Prvým krokom je výber makléra, ktorému platíte za skutočnú prácu. Keď už do niečoho investujete svoje peniaze, musí to predsa stáť za to. Nechcete predsa platiť províziu maklérovi, ktorý vám v konečnom dôsledku s ničím nepomôže a len zozbiera „úrodu“. O tom, ako nájsť skutočného makléra profesionála napíšem už v nasledujúcom článku.

Za všetkým sú hodiny a hodiny práce

Maklér sa vám nevenuje len tú hodinu, kedy spolu absolvujete obhliadky. Ak ste v roli záujemcov o bývanie a vyhľadáte služby (dobrého) makléra, ten strávi veľa času dôkladnou prípravou ponuky bývania, ktorá presne reflektuje vaše požiadavky a absolvuje s vami obhliadky. V prípade úspešného realitného obchodu vybaví aj všetky právne úkony spojené s kúpou nehnuteľnosti.

Ako predávajúci zase využijete komplexnú starostlivosť v predaji vašej nehnuteľnosti. Jednoducho celý prípad zveríte do rúk vybraného makléra, ktorý vám zdarne nájde kupujúcich a pomôže vám predať byt čo najvýhodnejšie.

Práca s realitami nie je nič pre fyzické osoby

Človek sa často stretáva s prípadmi, kedy sa „fyzické osoby“ (nie makléri) rozhodnú pre správu nehnuteľností alebo ich predaj/kúpu na vlastnú päsť. Pre človeka, ktorý pracuje na plný úväzok a má aj rodinu a ďalšie aktivity, je to však nemožná úloha.

Starať sa o obhliadky bytov, dohadovať stretnutia, vyhľadávať ponuky a záujemcov a vybavovať všetky právne náležitosti je samo o sebe práca na plný úväzok. Je len veľmi málo pravdepodobné, že pri všetkých ostatných povinnostiach by ste zvládli úspešne predať nehnuteľnosť a absolvovať všetky nevyhnutné procesy.

Spolupráca s maklérom ako najlepšia možnosť

Ak sa rozhodnete využiť služby realitného makléra, v konečnom dôsledku neušetríte len čas, ale aj peniaze. Množstvo času, ktorý by ste strávili predajom nehnuteľnosti vo vlastnej réžii, môžete využiť na niečo zmysluplnejšie. Nehovoriac o tom, že vám celý proces potrvá omnoho dlhšie, než by ho dokázal vybaviť dobrý maklér.

Máte záujem dať peniaze za služby makléra, ktoré aj skutočne dostanete? Neváhajte a kontaktujte ma. Teším sa na spoluprácu.