Top
Veľký sprievodca pri predaji bytu #2

Veľký sprievodca pri predaji bytu #2

Zdieľajte článok na:

V prvej časti nášho veľkého sprievodcu pri predaji bytu sme sa pozreli na prvé kroky spojené s predajom bytu. Skončili sme pri fotografovaní bytu. Dnes sa pozrieme na ďalšie kroky, vďaka ktorým spoločne dostaneme váš byt na výslnie a prilákame prvých kúpychtivých záujemcov.

Inzerujeme

Dohodli sme si podmienky spolupráce, stanovili inzerovanú cenu a podpísali sprostredkovateľskú zmluvu. Uprataný byt sme profesionálne nafotili, spracovali pútavý text inzercie bez zbytočných nejasností a háčikov a môžeme sa pustiť do jeho inzercie. Inzerciu bytov nájdete jednak na internetových portáloch a bazároch, na stránkach samotných realitiek, na sociálnych sieťach, ale aj v novinách alebo na rôznych verejných nástenkách. Skúsený realitný maklér zvolí vždy takú kombináciu inzertných kanálov, aby čo najlepšie zacielil na cieľovú skupinu a zaujal čo najviac potenciálnych záujemcov o vašu nehnuteľnosť.

Záujem a prvé obhliadky

Ak sme všetky z predchádzajúcich krokov úspešne zvládli a váš byt má správne nastavenú cenu zodpovedajúcu jeho dispozícii, stavu a polohe, záujem sa objaví okamžite. Ak nemáte osobne čas na obhliadky so záujemcami, nastáva drobný problém. Ale nie, nenastáva! Práve preto ste požiadali o pomoc realitného makléra, ktorý vybaví komunikáciu aj obhliadky bytu za vás aj vo vašej neprítomnosti. Vám tak ostane čas na iné aktivity, počas ktorých spokojne viete, že je o váš byt dobre postarané, pretože váš maklér vás vždy informuje o výsledku každej obhliadky.

Kúpyschopnosť

To je často prvý kameň úrazu. Potenciálni záujemcovia sú občas len zvedaví a reálne nemajú o byt záujem. Je to vraj iba prvý byt, čo chcú z veľkého plánovaného počtu vidieť. Bohužiaľ sú na realitnom trhu aj ľudia, ktorí chodia na obhliadky bytov bez jasnej predstavy a cieľa a niekedy iba  pre zábavu ako tzv. realitní turisti. Dobrý maklér však takýchto špekulantov jednoducho odhalí a nepustí ich k vám domov, aby zbytočne nemrhali vaším a ani jeho časom.

Odkúpenie bytov a podvodné praktiky realitiek

Pri predaji bytu s pomocou skúseného makléra sa vyvarujete aj stretnutiam s podvodníkmi, ktorým ide napr. o odkúpenie bytu na splátky alebo s rôznymi nepochopiteľnými podmienkami. Podvodné realitky zase posielajú maklérov, ktorí sa hrajú na záujemcov, no pritom pozerajú iba na vlastný zárobok a úspech vášho predaja ich vôbec nezaujíma.

Kontaktujte ma.