Top
Veľký sprievodca pri predaji bytu #1

Veľký sprievodca pri predaji bytu #1

Zdieľajte článok na:

V prvej časti nášho veľkého sprievodcu sa pozrieme na základ úspechu pri predaji vášho bytu. Ak ste sa práve rozhodli, že svoj byt nebudete predávať svojpomocne, je výber spoľahlivej realitnej kancelárie a profesionálneho realitného makléra s pozitívnymi referenciami veľmi dôležitým krokom na úvod. Od neho sa totiž odvíja úspech alebo prípadný neúspech celého obchodu.

Ako to prebieha?

Predaj bytu je zložitý a dlhotrvajúci proces… NIE! S dobrým maklérom je predaj bytu hračka. Zložitou cestou vás prevedie s ľahkosťou, odbremení vás od starostí a ochráni od možných problémov. Vďaka osvedčenému maklérovi je predaj bytu efektívny, rýchly a hlavne bezstarostný.

Otázky si pripravte vopred

Určite máte veľa otázok ohľadom procesu predaja. O cene, o priebehu, o zmluvách. Všetky si ich dôkladne pripravte vopred. Dobre pripravený maklér bude na ne vždy vedieť zodpovedne a profesionálne odpovedať a komunikácia prebehne ľahko a bezstarostne.

Čo s cenou?

Nastavenie ideálnej ceny bytu na predaj je často skloňovaný a napriek tomu stále podceňovaný faktor. Každý majiteľ bytu má v hlave svoju idealizovanú predstavu o cene, za ktorú je ochotný predať svoju nehnuteľnosť. Rovnako sú na tom aj kupujúci. Úlohou skúseného makléra je nájsť harmóniu medzi týmito predstavami a reálnou trhovou cenou ponúkaného bytu. Skúsený maklér s veľkou pravdepodobnosťou nebude súhlasiť so systémom stanovenia ceny: vaša predstava o cene + jeho provízia = inzerovaná cena. Jedine, že by ste sa fakt trafili. Nakoľko má však dostatok skúseností a najlepší prehľad o aktuálnom trhu, na jeho odhad ceny sa môžete spoľahnúť.

Majte upratané – budeme fotiť

V našej ďalšej časti sa budeme venovať prvému veľkému kroku – náborovému stretnutiu s maklérom. To však nie je všetko. V nasledujúcich častiach tohto veľkého sprievodcu si vysvetlíme, ako prebieha inzercia, obhliadky, komunikácia medzi maklérom a klientom, rezervácia bytu, obhliadka znalcom, ale aj administratívne záležitosti ako príprava a podpis zmlúv, prepis energií a odhláška dane z nehnuteľnosti až po fyzické odovzdanie samotného bytu. Spolu to hravo zvládneme!

Nenechajte nič na náhodu a kontaktujte ma hneď teraz.