Top
Túžite sa stať realitným maklérom? Poradím vám, ako na to

Túžite sa stať realitným maklérom? Poradím vám, ako na to

Zdieľajte článok na:

Práca realitného makléra je náročná, no na druhej strane veľmi rozmanitá a zaujímavá. Lákavé finančné ohodnotenie a práca s ľuďmi zaujme mnohých nádejných realitných maklérov. Ak sa chcete stať realitným maklérom a stále máte pochybnosti o vstupe do týchto vôd, pozrite sa na niektoré z mojich tipov.

Sloboda a nezávislosť

Nie, teraz nehovorím o menách raketoplánov z filmu Armagedon. Pracujúcich ľudí unavuje fixná pracovná doba, slabé finančné ohodnotenie a rutinná činnosť, ktorá ich časom nebaví. Ranná, poobedná, nočná… a zase od začiatku. Ak si túžite plánovať svoj čas sami, práca realitného makléra môže byť pre vás ako stvorená. Musíte sa, samozrejme, prispôsobiť najmä časovému plánu vašich klientov, no je len na vás, ako si rozvrhnete svoj pracovný čas. Administratívu môžete vybaviť vždy v správnu chvíľu a nikto vás nevyhreší, ak si počas pracovnej doby zatelefonujete (hoci aj s kamarátom). Stanete sa pánom vlastného času, i keď niekedy maklér mieni a klient mení…

Zodpovedný prístup

Práca realitného makléra si vyžaduje veľkú dávku sebadisciplíny a vytrvalosti. Ak hľadáte vo vašom živote impulz, ktorý by vo vás zobudil tieto skryté vlastnosti, možno ho nájdete práve v tejto práci. Ak sa vám podarí pretaviť tieto vlastnosti aj do osobného života, práca realitného makléra vás určite obohatí aj tam. Spokojnosť vašich klientov a výška vášho zárobku závisí najmä od vašej zodpovednosti, vytrvalosti, kreativity a komunikatívnosti.

Prestíž a kariérny rast

Kvalitná práca realitného makléra nikdy nezostane bez povšimnutia. Túžite po práci, kde sa za obdivuhodný výkon dočkáte skutočného uznania? Neváhajte ani minútu a ukážte všetkým, ako má vyzerať starostlivosť o klienta, dobre odvedená práca a nadšený klient. Odmena a uznanie vás isto neminie.

Príjemná stránka práce

Aj práca realitného makléra so sebou prináša rôzne benefity a nefinančnú motiváciu k práci. Pri práci realitného makléra sa nemusíte obávať jednotvárnosti a nudy. Každý deň navštívite nové miesta, stretnete sa s novými ľuďmi a budete riešiť nové a nové situácie.

Práca realitného makléra so sebou prináša aj neustálu potrebu vzdelávať sa a učiť sa nielen z vlastných chýb. Ak chcete napredovať a svojim klientom vždy poskytovať služby na najvyššej úrovni, investície do vlastného vzdelávania sú samozrejmosťou.

Ak vás zaujíma čokoľvek o kariére v realitách, máte množstvo nezodpovedaných otázok alebo neviete, či je to práca pre vás, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s vami stretnem a prediskutujeme spolu všetky otázky.