Top
Pri predaji dvojizbového bytu o záujemcov nebudete mať núdzu

Pri predaji dvojizbového bytu o záujemcov nebudete mať núdzu

Zdieľajte článok na:

Máte na ruke voľný dvojizbový byt, ale nemáte chuť zaoberať sa s nájomcami a starať sa oň? Zvažujete jeho predaj, no bojíte sa, či sa nájdu záujemcovia? V tom prípade vás tento článok presvedčí, že záujem o dvojizbové byty stále narastá. Pozrite sa, ako sa držia dvojizbové byty na bratislavskom trhu.

V ponuke sú staré aj nové

V súčasnosti sú dvojizbové byty v Bratislave na prvom mieste v „rebríčku“ najobľúbenejšieho typu bývania. Trh je veľmi premenlivý – každý mesiac sa menia štatistiky o počte nových bytov (s pribúdajúcimi developerskými projektmi) a o celkovom počte bytov na trhu. Napriek tomu stále platí fakt, že dvojizbové byty si držia najväčší podiel v celej ponuke. Veľmi dobre to vedia aj investori a developeri. Väčšina projektov s bytovými jednotkami v Bratislave, ktoré vyrástli za posledné 3 roky (alebo sú v súčasnosti vo výstavbe) ponúka najväčší výber práve dvojizbových bytov. Trojizbové byty si držia druhé miesto a jednoizbové sú na treťom.  

Podložené číslami

Podľa analýzy pribudlo v prvom polroku 2016 v Bratislave na trh viac ako 430 nových dvojizbových bytov. Najčastejšie šlo o nové bytové jednotky v Petržalke, Novom Meste a Ružinove. Ako som písal už aj v jednom z predchádzajúcich článkov – v súčasnosti vládne trend predaja bytu z papiera. V skratke to znamená, že byty sa (vy)predajú ešte skôr, než vôbec začne plánovaná výstavba. To však len potvrdzuje fakt, že dvojizbové sú v Bratislave veľmi žiadané.

Trend nie je žiadnou novinkou

Tento trend sa, samozrejme, neprejavil až v poslednom období. Už v roku 2015 bolo takmer 50 % bytov v ponuke na bratislavskom trhu v kategórii dvojizbové. V tejto štúdii sú zarátané nové, ale aj staršie byty. Široká ponuka však neznamená nezáujem o tieto byty. Odzrkadľuje práve veľký dopyt po tomto type bývania.  

Pre mladých aj pre seniorov

Dvojizbové byty sú zaslúžene označené ako ideálne riešenie pre bývanie. Dostatok priestoru a súkromia v nich nájdu mladé páry, ale aj seniori s odrastenými deťmi, pre ktorých je troj- a viac-izbový byt už zbytočný.

Počet bytov a ceny rastú, záujem neklesá

V Bratislave rastú nové bytové komplexy ako huby po daždi. Aj napriek širokej ponuke sú však ceny relatívne vysoké a záujem bývaniachtivých ľudí naďalej rastie. Ak ste sa rozhodli predať dvojizbový byt, teraz je ten najvhodnejší čas.

Rád vás prevediem celým procesom. Spoločne uzavrieme ten najvýhodnejší obchod.