Top
Predať alebo prenajať? Čo sa oplatí viac?

Predať alebo prenajať? Čo sa oplatí viac?

Zdieľajte článok na:

Máte k dispozícii nevyužitý byt a neviete, čo s ním? Rozhodujete sa medzi predajom a prenájmom? Pozrime sa spolu na pár faktov, s ktorými bude vaše rozhodovanie jednoduchšie.

Pravidelný príjem

Ak sa rozhodnete byt prenajať, od nájomníkov vám každý mesiac prídu na účet peniaze. Príjem z prenájmu bytu je často porovnateľný s jednou priemernou výplatou. Komu by sa nehodila každý mesiac jedna výplata navyše? S prenajatým bytom sú však spojené aj povinnosti a výdavky na údržbu. Ak vám ho však nezdevastuje napríklad partička študentov a nestojí vám prázdny, mali by ste byť v pluse.

Nehnuteľnosť stále v hrsti

Cena áut každým najazdeným kilometrom klesá. Cena nehnuteľnosti zase naopak každým rokom stúpa. Vlastniť nehnuteľnosť a nevyužívať ju je luxus, ktorý nám sám ponúka možnosť zárobku. Ľudia si berú hypotéky, aby mali vlastný byt. Ak máte dva byty a nemáte vážnu finančnú krízu, odporúčam zvažovať predaj.

Menej starostí

Pozrime sa aj na výhody v prípade, že sa rozhodnete byt predať. Nech už je vaša motivácia akákoľvek, po predaji bytu vás opustia všetky povinnosti a starosti, ktoré boli s bytom spojené. Už sa nemusíte trápiť s opravami, investovať do nového vybavenia, ale ani riešiť nejakých nepodarených nájomníkov. Každý prenajímateľ presne vie, aké problémy môžu nastať pri ponúkaní bytu na prenájom (v prípade, že za vás nerieši správu bytu dobrý realitný maklér).

Okamžité peniaze

Prenájom bytu je skvelý spôsob pre stály príjem peňazí, no predaj bytu vám zaručí veľký balík na vašom účte. Na trhu je málo bytov na predaj, a aj preto pozorujeme trend stúpajúcich cien nehnuteľností. Váš byt dokážete predať za krásne peniaze, ktoré si môžete užiť okamžite. Vyberiete si dovolenku, nové auto, byt vo vami vybranej novej lokalite? Alebo všetko naraz?

Či už ste sa rozhodli byt prenajať alebo predať, s mojou pomocou nájdete skvelých nájomníkov/kupujúcich.

Kontaktujte ma, teším sa na spoluprácu!