Top
Kedy je najvhodnejší čas na predaj bytu?

Kedy je najvhodnejší čas na predaj bytu?

Zdieľajte článok na:

Nastal ten čas, keď ste sa definitívne rozhodli predať byt? Chcete ísť do väčšieho, skúsiť bývanie v rodinnom dome alebo sa sťahujete kvôli novej práci? Nepremeškajte ten správny moment na predaj bytu, aby ste z neho vyťažili čo najviac.

Sledujte reálny dopyt

Dopyt po kúpe bytov je veľmi variabilný a je závislý od rôznych faktorov. Konkurenčná ponuka bytov, ekonomická situácia, vytvorenie nových pracovných miest v oblasti, ale aj výstavba nových sídlisk veľmi ovplyvňujú reálny dopyt.

Znamením pre ideálny čas na predaj bytu môže byť aj nemožnosť prenájmu. Ak dlhodobo neviete nájsť nájomníkov, skúste ponúknuť byt na predaj. Zmenou z prenájmu na predaj oslovíte úplne inú skupinu záujemcov, a tí môžu mať väčší záujem o lokalitu, v ktorej sa váš byt nachádza.

Rast cien

Ceny nehnuteľností stále rastú. Nehnuteľnosť je majetok, ktorý bude mať vždy svoju cenu. Sú však obdobia, kedy je veľmi malá ponuka bytov. Nedostatok bytov má za následok zvyšovanie cien. Práve toto je vaša šanca ponúknuť byt na predaj a zarobiť tak viac peňazí.

Konkurencia

Neustále sledujte konkurenciu. Vyhliadnite si podobné byty v rovnakej lokalite, v ktorej je ten váš, a prekonajte prednosti všetkých ostatných ponúk. Zaujmite lepšou cenou, rýchlejším jednaním a krajšími fotografiami a popisom.

Druhým konkurentom sú novostavby. Tie sa v dnešnej dobe predávajú ešte predtým, než sú vôbec dokončené. Ak sa vám nedarí predať byt, môže to byť spôsobené práve tým, že vo vašej lokalite vyrástlo nové sídlisko s prijateľnými cenami bytov.

Poraďte sa s odborníkom

Predaj bytu je komplexný a náročný proces, ktorý bežný človek zvláda len veľmi ťažko. Poraďte sa s maklérom, ktorý má za sebou bohaté skúsenosti, vie plávať v týchto vodách a z predaja vášho bytu vyťaží pre vás maximum.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom predaja bytu, obráťte sa na mňa.