Top
Ako spoznáte mestskú časť, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi?

Ako spoznáte mestskú časť, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi?

Zdieľajte článok na:

Rodičia s deťmi majú odlišné požiadavky na bývanie ako ostatní klienti. Po narodení dieťaťa sa každému výrazne zmenia priority a na prvé miesto sa veľmi prirodzene dostanú potreby našich ratolestí. K čo najlepšej kvalite ich života výrazne prispeje aj dobrá lokalita pre ich dospievanie. Ktoré časti mesta sú najvhodnejšie práve pre rodinky s deťmi?

Lokalita

Na začiatok treba pripomenúť, že konkretizovanie mestských častí nie je práve korektné. Každá štvrť alebo časť ponúka isté výhody pre rodičov s deťmi. Potrebujeme sa preto zamerať najmä na jednotlivé faktory a nájsť v nami vybranej lokalite čo najviac výhod.

Dôležité atribúty sú najmä bezpečnosť a pokoj. Nechcete predsa vaše dieťa vychovávať v lokalite, kde sa často vyskytujú problémy so susedmi a kde sú policajné hliadky na dennom poriadku. Rovnako z pohľadu bezpečnosti nechcete mať byt vedľa frekventovanej cesty či diaľnice. Vyššiu kvalitu života ponúkajú najmä pokojné štvrte a sídliská, na ktorých sa o svoje dieťa nemusíte báť.  

Vybavenosť

Škôlka, škola, lekár, potraviny a lekáreň by mali byť ideálne v bezprostrednej blízkosti vášho domova. Odpadne vám tak starosť s každodenným vozením detí do škôlky či školy a nekonečným čakaním v ranných a poobedňajších kolónach. Keďže maminy a tatinovia nikdy nemajú veľa voľného času, aj ostatné služby by mali byť čo najbližšie k domu.

Dostupnosť

Mali by ste sa však zamyslieť aj nad dostupnosťou na krúžky, do centra, k nákupným centrám a na iné pre vás dôležité miesta. Ak si vyberiete bývanie v jednom zo satelitných mestečiek, škôlku aj lekára budete možno mať priamo tam, no dochádzať budete pravdepodobne do práce a denne zabijete kľudne aj niekoľko hodín v kolónach. Ak nemáte záujem aj o zmenu zamestnania, mali by ste skôr uvažovať najmä o sídliskách v širšom centre.

Vrana k vrane sadá

Najlepšie miesto pre bývanie s deťmi je väčšinou to, kde už žije veľa mladých rodín. Tento fakt napovedá tomu, že konkrétne sídlisko je stvorené pre deti a rodinný život.

Život je otázkou priorít a preto vaše bývanie je hlavne o vás a o spokojnosti vašej rodiny. Ak hľadáte nový domov pre svoju rodinu a chcete s tým pomôcť, neváhajte ma kontaktovať. Rád vám s tým pomôžem.

Teším sa na spoluprácu!