Top
Kde v Bratislave nájdete najkrajšie vily?

Kde v Bratislave nájdete najkrajšie vily?

Zdieľajte článok na:

Rozhodli ste sa pre život vo veľkom luxusnom dome no nechcete opustiť Bratislavu? Žiadny problém. Pri prechádzkach mestom človek objaví desiatky krásnych a pokojných ulíc, ktoré sú plné luxusných víl, vo väčšine prípadov aj s krásnym výhľadom. Aké parametre by mala spĺňať takáto lokalita a ktoré sú v Bratislave tie naj?

Vlastnosti prémiovej lokality

Tých by sme mohli nájsť desiatky. Zrejme neexistuje jediná, ktorá by spĺňala úplne všetky, no pozrime sa aspoň na tie, ktoré sú nevyhnutné pre každú vilovú štvrť.

Bezpečnosť – Väčšina vilových štvrtí vzbudzuje rešpekt a bežný smrteľník sa do nich zatúla len málokedy. Kamery na domoch a vysoké múry odstrašia často aj potenciálnych zlodejov. Do tých lokalít nezavíta ani veľa turistov a aj frekvencia dopravy je výrazne nižšia. Aj tomu vďačíme za zvýšenú bezpečnosť.

Pokoj – Vo vilovej štvrti sa neočakáva, že za vašou záhradou vyrastie hlučná fabrika alebo 8-poschodový bytový dom. Rovnako oceníte, keď o pár metrov ďalej nie je frekventovaná cesta (napríklad aj diaľnica) alebo verejný priestor s vysokou koncentráciou ľudí (park, kúpalisko, atď.).

Vybavenosť – Ak v okruhu niekoľko desiatok metrov nájdete malé potraviny, súkromnú škôlku či malú pobočku pošty, život je omnoho jednoduchší. Nemusíte chodiť do mesta kvôli každej drobnosti, základné veci si vybavíte aj „v papučiach“.

Dostupnosť – Keď už treba vyraziť do mesta, nech to veľmi nebolí. Z dobrej štvrte by ste sa mali pohodlne dostať do práce, na diaľnicu, do centra i na nákupy.

Nadmorská výška – Trochu súvisí s predchádzajúcim bodom. Je zvykom, že lepšie domy nájdeme na kopci, na úpätí Malých Karpát a s pekným výhľadom na mesto a okolie. Keď sa vám podarí spojiť tieto dva body, máte vyhrané.

Bonus: Uzavreté komunity – gated communities – možno relatívne stále nový pojem, ktorý si však rýchlo našiel miesto aj na Slovensku. Čo to vlastne je? Stalo sa vám niekedy, že ste pri prechádzke alebo prejazde nejakou lokalitou narazili na ulicu s rodinnými domami, na ktorej bola závora, brána alebo vrátnik a vjazd do nej bol len pre rezidentov? Tak presne to je uzavretá komunita. Takýto fenomén sledujeme takmer výhradne vo vilových štvrtiach.

Vrhnime sa na konkrétne lokality

Keď sme si zadefinovali hlavné parametre vychytených lokalít, môžeme spomenúť tie najznámejšie v Bratislave. V takmer každej z nich nájdeme aj luxusné domy, ktoré stále čakajú na svojich nových majiteľov alebo nájomcov.

Srdce Bratislavy – Pre niektorých bude možno prekvapením, že väčšina nami vybraných lokalít sa nachádza v polygóne ohraničenom Patrónkou, Botanickou záhradou, Bratislavským hradom a hlavnou stanicou. Konkrétne ide o Kalváriu, Slavín, Štefánku, Bôrik, Vinárky a Palisády. Táto rozsiahla oblasť v strede mesta spĺňa všetky nami vybrané atribúty a nájdeme tu najväčšiu koncentráciu tých najkrajších domov z celého mesta.

Na úpätí Karpát – konkrétne Koliba, Stráže a Briežky, z malej časti aj Kramáre. Obľúbená lokalita, na ktorú je najlepší výhľad napríklad zo Slavína. Aj tieto štvrte spĺňajú všetky podmienky pre členstvo v klube luxusných lokalít.

Malá Perla na samotke – nad internátmi v Mlynskej doline nájdeme pár dobre skrytých ulíc. Staré Grunty či Na Sitine je síce malá oblasť, no o to pokojnejšia a zaujímavejšia. Ak si ju chcete obzrieť z diaľky, skúste nájsť vhodné vyhliadkové miesto na Dlhých Dieloch.

Hore Dunajom – poslednou vybranou lokalitou je Devín, ktorý aj napriek tmu, že je mestskou časťou Bratislavy je dostatočne izolovaný a zachoval si charakter malebnej obce s miestami s dokonalými výhľadmi. Táto lokalita veľmi dobre vystihuje všetky náročné požiadavky na bývanie.

Hľadáte prémiovú lokalitu?

Povedzme si pravdu. Nielen predaj ale aj kúpa vily je komplikovanejší proces, než napríklad kúpa jednoizbového bytu. Pri výbere takejto investície sa vám zídu skúsenosti makléra, ktorý dokonale pozná všetky plusy aj mínusy, nič vám nezatají a poskytne vám komplexný servis, s ktorým bude pre vás celý proces hračkou. Kontaktujte ma ešte dnes. Teším sa na spoluprácu!