Top
Ako mám zistiť, že je môj maklér profesionál?

Ako mám zistiť, že je môj maklér profesionál?

Zdieľajte článok na:

Rozhodli ste sa kúpiť alebo predať dom a využiť pri tom služby realitného makléra? Neviete si však vybrať zo záplavy realitných kancelárií a dúfate, že natrafíte na toho správneho človeka? Podľa týchto signálov rozpoznáte, či ste si makléra vybrali správne.  

Profesionál na prvý pohľad

Podľa spôsobu úvodnej komunikácie a počas prvého stretnutia s maklérom môžete odhaliť jeho prístup k práci všeobecne, ale aj prístup k vášmu konkrétnemu prípadu. Vecné, úprimné a úctivé jednanie je jedným z dôležitých faktorov, ktoré výrazne vplývajú na úspešné obchody v maklérovej réžii.

Individuálny prístup

Profesionálny maklér si pod krídla nevezme desiatky klientov, ktorých potreby nedokáže individuálne naplniť. Niektorí makléri berú nových klientov ako na páse za účelom zarobiť čo najviac peňazí a všetkým ponúkajú tie isté byty. Nezaujímajú ich konkrétne požiadavky a chcú všetky obchody vybaviť čo najrýchlejšie – aj za cenu nespokojnosti klienta.

Skutočnému maklérovi záleží na vašom prípade a pristupuje k nemu zodpovedne a úplne individuálne. Každý nový prípad je jedinečný, každý klient má špecifické požiadavky a neexistuje jeden „meter“ alebo jeden spôsob, ktorý sa aplikuje na viaceré obchody.

Prehľad o ponuke na trhu

Dobrý maklér má prehľad o súčasnej situácii na trhu a pravidelne si ho „aktualizuje“. Pri preskúmaní vašich požiadaviek vie vybrať ideálne riešenia pre vašu situáciu alebo nájde nové. Profesionál vie, kde má hľadať nehnuteľnosti (alebo potenciálnych záujemcov o ne) a ako komunikovať celý obchod.

Vybaví aj „nemožné“

Maklérova práca nekončí obhliadkami nehnuteľností a podpisom zmluvy. Skutočne dobrý maklér vám pomôže vybaviť prepis energií, zápis na kataster a ďalšie právnické úkony.

Pri výbere makléra sa nespoliehajte len na svojej inštinkt. Vyhraďte si dostatok času, nájdite si recenzie, spýtajte sa známych a určite nájdete toho pravého makléra.  

Ak máte záujem o moje služby, neváhajte ma kontaktovať. Rád vás prevediem celým procesom zložitého realitného obchodu a nájdem ideálne riešenie vašej situácie.