Top
Aké byty hľadajú nájomcovia v Bratislave?

Aké byty hľadajú nájomcovia v Bratislave?

Zdieľajte článok na:

Ak ste sa rozhodli ponúknuť svoj byt na prenájom, alebo kúpiť investičný byt, mali by ste vedieť, o aké byty je v súčasnosti v Bratislave najväčší záujem. Ak váš byt aj spadá do tejto kategórie, nemusí to znamenať automaticky výhru a okamžitý príval záujemcov. Ten závisí od mnohých faktorov, na ktoré sa dnes pozrieme.

kto-hlada-prenajom-v-bratislave-najcastejsie

Počet izieb

Prvým faktorom pri výbere vhodného bytu je počet izieb. V dnešnej Bratislave je najväčší dopyt po dvojizbových bytoch. Sú vhodné pre jednotlivcov, mladé páry, ktoré spolu začínajú žiť, no nepohrdnú nimi ani staršie manželské páry s odrastenými deťmi. Dvojizbové byty svojou veľkosťou poskytujú dostatok priestoru a zároveň sú cenovo dostupné.

Jednoizbové byty väčšinou vyhľadávajú študenti a ľudia, ktorí žijú sami. Ich ceny (a ceny garsóniek) sú najnižšie, no to neznamená automatický úspech. Trojizbové a väčšie byty zase vyhľadávajú väčšie, často početnejšie skupiny čerstvých absolventov a študentov. V takomto prípade je potrebné zvážiť, či ste ako prenajímateľ pripravení znášať možné väčšie opotrebenie bytu a sem tam nejakú tú párty na úkor komfortu bývania susedov. Väčšie a luxusnejšie byty vyhľadávajú napríklad zahraniční manažéri s rodinami, ktorí pôsobia v Bratislave len na určité obdobie.

Poloha

Tu úspech závisí od toho, pre koho je daný byt prioritne určený. Faktom je, že čím bližšie k centru, tým je cena prenájmov zväčša  vyššia. Vyhľadávané sú preto lokality, ktoré sú v širšom centre s dobrou dopravnou dostupnosťou a kompletnou občianskou vybevnosťou v bezprostrednom okolí bytového domu. Ak sa nájde aj parkovacie miesto, ktoré by bolo v cene alebo nestálo veľkú sumu navyše, môže to byť ideál.

Vybavenie

Plne vybavený byt nemusí byť úplné terno. Ľudia ocenia možnosť dokúpenia alebo voľby svojho vybavenia. Nikto si, samozrejme, neprinesie vlastný sporák, no minimálne drobné kuchynské spotrebiče alebo matrac si každý rád vyberie sám. Toto je však veľmi individuálne. Niekto hľadá nezariadený a niekto naopak plne zariadený.

Čistota, stav, cena a podmienky prenájmu

Zanedbaný byt prenajmete len veľmi ťažko. Stav rekonštrukcie je tiež dôležitým faktorom, na ktorý záujemcovia pozerajú. Cenu nastavte optimálnu k predchádzajúcim bodom. O predražený byt nemá záujem nikto. Veľmi dôležité sú aj podmienky prenájmu, dobré nastavené vzťahy medzi prenajímateľom a nájomcom a dobre postavená nájomná zmluva.

Samozrejme, takýchto faktorov je omnoho viac ako iba občianska vybavenosť, parkovanie a vzťahy so susedmi. Ak chcete uspieť, musíte dať do ponuky byt, ktorý medzi ostatnými vynikne!

Kontaktujte ma, rád Vám pomôžem.