Top
Aké byty budú v Bratislave na predaj v najbližších rokoch?

Aké byty budú v Bratislave na predaj v najbližších rokoch?

Zdieľajte článok na:

V predchádzajúcom článku sme rozoberali problematiku dvojizbových bytov v Bratislave. Aj vo väčšine nových projektov majú stále dôležité miesto. Ako však bude vyzerať ponuka bytov v Bratislave do roku 2020? A aké trendy vstúpia na trh po tomto roku?  

Trendy určuje západ

Predpovedať konkrétne trendy, ktoré v najbližších rokoch ponúkne trh bývania, je veľmi komplikované. Môžeme však s istotou povedať, že budú nasledovať súčasné trendy. Vyššia kvalita bývania, zdravé bývanie a riešenie problému s parkovaním. Do popredia sa bude naďalej pretláčať trend uzavretých štvrtí, do ktorých sa dostanú len rezidenti. Súkromné parkovanie alebo detské ihriská zvyšujú pocit bezpečnosti a vytvárajú uzavreté komunity obyvateľov, v ktorých záujme je udržanie spoločných priestorov v dobrom stave.

Širšie centrum aj periféria

Široká ponuka (najmä dvojizbových) bytov bude naďalej pretrvávať. Nevyužité pozemky v celom meste sú ideálnym miestom pre výstavbu nových bytových jednotiek. Ďalšia výstavba neobíde Karlovu Ves, Dúbravku, ale ani Nové Mesto a Ružinov.  

Bez povšimnutia nezostanú ani suburbánne oblasti

Trend vyhľadávania vyššej kvality života neupadá ani v posledných rokoch. Satelitné mestá Bratislavy a priľahlé vidiecke obce naďalej lákajú nových rezidentov voľnými pozemkami pre výstavbu domov a novými bytovými komplexmi. Záujem o bývanie kúsok od Bratislavy je porovnateľný s dopytom po bytoch priamo v Bratislave.

Konkurencia narastie

Oblasť medzi Bratislavou, Viedňou a Győrom je označovaná ako zlatý trojuholník Európy. Región Bratislavy je spomedzi 273 regiónov v Európe na šiestom mieste v rebríčku HDP na obyvateľa. Do prvej šestky sa dostala spoločne napríklad s Hamburgom a Londýnom.

Len málo ľudí vie o tomto úspechu. Bratislava je jeden z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa regiónov a od toho sa odvíja aj ponuka pracovných príležitostí a dopyt po nadštandardnom bývaní (a ceny bytov). Bratislavské štvrte sa rozrastajú, ponúkajú veľké množstvo bytov rôznych typov pre rôzne sociálne vrstvy a vekové kategórie.

Tento trend bude naďalej pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. Posledné roky nám dokázali, že veľké bytové jednotky je možné vystavať aj napríklad v okolí Račianskeho mýta, ktoré na prvý pohľad vyzerá plné, no v jeho tesnej blízkosti vyrástli (dokončujú sa) hneď 3 nové a moderné sídliská.

Ľudia majú záujem o nové byty s výbornou polohou. Konkurencia na trhu v podobe ďalších projektov výstavby bude narastať. Preto je práve teraz ideálny čas pre predaj vášho bytu. Ak máte záujem o komplexné služby realitného makléra, neváhajte ma kontaktovať.

Rád dostanem váš byt do povedomia ľudí a privediem náš spoločný obchod k zdarnému koncu.