Top
4 rady, ako spoznáte kvalitného realitného makléra

4 rady, ako spoznáte kvalitného realitného makléra

Zdieľajte článok na:

Nájsť spoľahlivého a otvoreného realitného makléra môže byť v dnešnej dobe veľký problém. Veľká konkurencia na trhu zvádza najmä začínajúcich maklérov k lajdáctvu a klienti za svoje peniaze nedostávajú adekvátne služby. Ako si medzi stovkami “realiťákov” vybrať toho pravého?

Proklientský prístup

Náš zákazník – náš pán. Keď klient zverí na starosť predaj alebo prenájom bytu maklérovi, vkladá do neho dôveru. Očakáva, že nájde v blízkej dobe spoľahlivých a bezproblémových nájomníkov alebo kupujúcich.

Rovnako je to aj v prípade, že bývaniachtiví ľudia hľadajú nový domov. Spokojnosť klienta s vybraným bytom je maklérovou najväčšou referenciou. Absolvovanie väčšieho počtu prehliadok bytov je často nevyhnutné k dosiahnutiu vytúženého cieľa.

Právne znalosti

Ako by to vyzeralo, keby maklér nemal adekvátne znalosti o všetkých právnych postupoch pri kúpe/predaji a prenájme nehnuteľností? Maklér nesprostredkuváva len obhliadky bytu. Musí vedieť pripraviť aj špičkovú zmluvu a vybaviť za vás úradné povinnosti – napríklad zápis do katastra. Pre neznalého človeka sú tieto úkony takmer nemožné, no dobrý maklér si s nimi ľahko poradí.

Aktuálne informácie o stave na trhu

Dobrý maklér vás nebude vodiť len po troch bytoch, ktoré sa mu už pol roka nedarí predať ani prenajať. Dobrý maklér má vo svojom zásobníku tie najčerstvejšie ponuky a pre svojich klientov hľadá len to najlepšie.

Férové jednanie

Spoľahlivosť a férový prístup je alfou a omegou maklérovho úspechu. Férový maklér vám nezatají negatívne stránky bytu. Povie vám o zlých susedoch, vysvetlí vám dôvod predaja bytu, ukáže vám miesta vyžadujúce opravu a povie vám aj svoj úprimný názor na danú lokalitu. Nepredáva vám mačku vo vreci.

Zverte sa do rúk maklérovi, ktorý sa o vás ukážkovo postará. Toto rozhodnutie neoľutujete.