Top

Na predaj exkluzívny historický objekt vhodný na penzión v Banskej Štiavnici, SKVELÁ INVESTÍCIA

RE/MAX ponúka exkluzívne na predaj nehnuteľnosť v historickom centre Banskej Štiavnice – zapísaného v zozname UNESCO. Nehnuteľnosť sa nachádza na svahovitom pozemku v bezprostrednom susedstve známej Klopačky na ul. Andreja Sládkoviča s panoramatickým výhľadom na historické centrum mesta.

POZRITE SI VIDEO: https://youtu.be/sosaIh211Mg

Nehnuteľnosť pozostáva z dvoch objektov. Hlavný objekt je historický objekt – meštiansky dom pôvodne zo 17.-18. storočia zapísaný v ústrednom zozname pamiatkového fondu ako národná kultúrna pamiatka. V rámci kompletnej 5-ročnej rekonštrukcie s prihliadnutím na zachovanie stredovekého, prevažne renesančno-barokového charakteru objektu sieňového typu, bolo vybudované ubytovacie zariadenie -penzión s poskytovaním stravovacích služieb. K pôvodnému historickému objektu bol postavený aj nový samostatne stojaci objekt – záhradný dom s kongresovou miestnosťou a vlastným sociálnym zázemím.

Objekty sú situované na pozemku s rozlohou 2.784 m², vrátane záhradného domu a priestoru pre cca. 15 parkovacích miest. Priamo pod objektom sa nachádza banské dielo s jazierkom. Tento priestor vytvára napr. možnú relaxačnú zónu pre budúcich návštevníkov a pod.

Hlavná budova ponúka priestory na reštauráciu a kaviareň s plánovanými 42-mi miestami na sedenie, dve vonkajšie terasy (jedna pred objektom a jedna v záhradnej časti za objektom), kuchyňu, recepciu, vínnu pivnicu, banské dielo, zázemie pre zamestnancov a spolu 5 apartmánov a 7 izieb (6 dvojlôžkových a 1 jednolôžkovú) s celkovo plánovanými 25-timi pevnými lôžkami a 16-timi možnými prístelkami.

Hlavná budova pozostáva z:
1.PP (40,83m2) – vínna pivnica alebo sklad vína (so samostatným vchodom aj z terasy pred objektom)

1.NP (251,97m2 plus 33,12m2) – hlavný vstup, recepcia, reštaurácia, kaviareň, spoločné priestory, kuchyňa, zázemie pre zamestnancov, kotolňa, sklad, banské dielo (33,12m2)

2.NP (239,43m2) – 6 izieb a 1 dvojizbový apartmán, spoločné priestory, ktoré sú prístupné aj vchodom priamo z terasy od záhrady,

3.NP (215,20m2) – 1 izba a 4 apartmány (3 dvojizbové z toho 2 mezonetové, 1 jednoizbový) a spoločné priestory

4.NP (65m2) – 2. poschodie izieb patiracich k 2-dvojizbovým mezonetovým apartmánom z 3.NP

Úžitková plocha spolu: 821,43m2 + 33,12m2 banské dielo

Každý apartmán má vlastné sociálne zariadenie a 4 aj predprípravu na kuchynský kút.

Druhá samostatná budova je záhradný dom (87m2) a kapacitou 46 – 60 miest (divadelné sedenie). Slúži ako spoločenská a konferenčná miestnosť so samostatným kúrením, sociálnymi zariadeniami, technickým vybavením a predprípravou na krb.

Objekt je po kolaudácii (2012), nie je vybavený interiérovým zariadením a nebol nikdy uvedený do prevádzky. Táto nehnuteľnosť je výborná investičná príležitosť.

CENA: Info o cene v RK


Všetky nehnuteľnosti prezentované na tejto stránke pochádzajú výhradne z ponuky realitnej siete RE/MAX Slovensko a jej certifikovaných realitných maklérov. V prípade záujmu o ktorúkoľvek nehnuteľnosť, Vám v spolupráci so zodpovedným realitným maklérom RE/MAX veľmi radi pomôžeme.


Exkluzívne v RE/MAX
Cena predaj Info o cene v RK / Za nehnuteľnosť
ID nehnuteľnosti 096-N00085
Stav Kompletná rekonštrukcia
Obec Banská Štiavnica
Okres Banská Štiavnica
Kraj Banskobystrický
Zastavaná plocha 666 m²
Umiestnenie objektu Centrum obce
Počet podlaží pod zemou 1
Počet poschodí objektu 3
Druh objektu Zmiešaná

Viac informácií o tejto nehnuteľnosti Vám s kolegami zo siete RE/MAX rád poskytne:

Mgr. Ing. Alexander Krajňak

Tel.: +421 917 444 111
E-mail: alexander.krajnak@re-max.sk

Realitná kancelária
RE/MAX Absolute, Drieňová 34
821 02 Bratislava, Slovensko

(mapa)

Vaše meno
Váš e-mail
Váš telefón
Vaša správa